facebook icon
Apartamentowe savoir-vivre. Jak się zachowywać, będąc gościem?

Apartamentowe savoir-vivre. Jak się zachowywać, będąc gościem?

Osoby, które wybierają się na urlop z bliskimi, coraz częściej zamiast hotelu wybierają wynajem apartamentu. To większa przestrzeń, komfort oraz prywatność. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czym wyróżnia się miejsce noclegowe, należy w nim przestrzegać pewnych zasad. Jak wygląda apartamentowe savoir-vivre? W jaki sposób trzeba się zachowywać, będąc gościem?

Szacunek dla innych gości i personelu 

Wynajmując apartament podczas wakacji, należy przestrzegać podobnych zasad, co w przypadku pobytu w hotelu. Jeżeli chodzi o nasze kwatery na deptaku w Wiśle, to jedną z ważniejszych kwestii jest przestrzeganie ciszy nocnej. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, aby po godzinie 22:00 zachować spokój i nie zachowywać się w sposób, który mógłby zakłócać sen innym gościom. Oprócz tego należy też szanować wspólną przestrzeń i korzystając z kuchni, pozostawić ją w takim stanie, w jakim była przed przygotowywaniem posiłku. Kolejną kwestią jest szacunek do personelu.

Goście powinni bowiem zjawić się w apartamencie w czasie, w którym można się zameldować, a także opuścić lokum w określonych godzinach. Jeżeli czas ulegnie zmianie, to dobrze zadzwonić i poinformować o tym obsługę. Warto również podchodzić z wyrozumiałością do osób pracujących w kwaterze. Normalnym zjawiskiem jest sprawdzenie tożsamości w przypadku zgubienia klucza lub zatrzaśnięcia go w pokoju.

W jakim stanie należy zostawić apartament? 

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w kwestii apartamentowego savoir-vivre, jest czystość. Jak wiadomo, to obsługa sprząta pokoje, jednak dobrze zadbać o kilka kwestii przed wyjazdem. Przed wymeldowaniem się z pokoju w centrum Wisły lub innego miasta, warto wyrzucić butelki czy inne śmieci i nie zostawiać po sobie rozgardiaszu, z którym trudno się uporać.

Jeżeli goście podczas pobytu zniszczą elementy wyposażenia pokoju, to powinni poinformować o tym obsługę. Jest to kulturalne zachowanie, które nie powinno wprawiać w zakłopotanie, ponieważ każdemu może zdarzyć się wypadek. Szczera i otwarta komunikacja jest niezwykle ważna nie tylko podczas wakacji w apartamencie.

Wróć na bloga