facebook icon
Bezpieczne wakacje w dobie pandemii. Jak się na nie przygotować?

Bezpieczne wakacje w dobie pandemii. Jak się na nie przygotować?

Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie życie w zamknięciu na stałe, bez możliwości zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Podróże, krótkie wyjazdy i zwykła zmiana otoczenia są nam potrzebne do utrzymania zdrowia psychicznego i pogody ducha. Chociaż na ten moment obiekty hotelowe są otwarte jedynie dla osób podróżujących służbowo, mamy nadzieje, że w niedalekiej przyszłości rekreacyjne wyjazdy i urlopy znów będą możliwe, a nasi goście będą mieli szansę odpocząć od stresującej codzienności w samym sercu Beskidu Śląskiego. W oczekiwaniu na ponowne otwarcie kwater w centrum Wisły, warto zastanowić się, jak dobrze przygotować się do następnego wyjazdu w góry. O czym trzeba pamiętać, podróżując po Polsce w czasie pandemii?

Zadbaj o wyposażenie apteczki

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że w tym sezonie turystyka będzie rządzić się nowymi zasadami. Jedną ze zmian, do których warto się jak najszybciej przyzwyczaić, jest lepsze wyposażenie apteczki. W dobie pandemii nie powinniśmy zapominać o podstawowych środkach bezpieczeństwa zalecanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, takich jak zapas maseczek ochronnych (jednorazowych chirurgicznych, z filtrem lub bawełnianych) oraz płynu lub żelu do dezynfekcji dłoni.

Kierując się prostą i znaną zasadą „przezorny zawsze ubezpieczony”, dobrze jest umieścić w swoim bagażu podręcznym nie tylko środek do dezynfekcji i dodatkową maseczkę, ale także zestaw witamin. Oprócz tego warto wyposażyć się w termometr, leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe na wypadek pojawienia się jakichkolwiek objawów w trakcie wyjazdu. Na poprawnym wyposażeniu apteczki nie warto oszczędzać – jej odpowiednie przygotowanie oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa dla nas oraz osób przebywających wokół.

Minimum kontaktu, maksimum bezpieczeństwa

Ryzyko zakażenia jest mniejsze, kiedy ogranicza się kontakty z nieznajomymi do minimum, w jak największym stopniu unikając zatłoczonych miejsc. Ta zasada znajduje zastosowanie zarówno podczas zwykłej wizyty w sklepie, jak i w trakcie podróży. Jeśli istnieje taka możliwość, lepiej wyruszyć w drogę własnym autem, aby nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Jeśli jednak jedyną, dostępną opcją jest transport zbiorowy, powinno się bezwzględnie pamiętać o maseczce ochronnej oraz zachowywaniu odpowiedniego dystansu. Niezależnie od tego, czy podróżujemy własnym samochodem, pociągiem, czy autobusem powinniśmy zadbać o regularną dezynfekcję rąk i/lub najczęściej dotykanych przestrzeni (kierownicy, klamek, przycisków, stolików).

Sprawdzone miejsce na nocleg

Podczas przygotowań do wyjazdu turyści powinni dowiedzieć się, czy baza noclegowa, którą wybrali, oferuje swoim gościom odpowiednie warunki.  Na wszystkich, którzy zarezerwują pobyt w naszych Apartamentach Przy Głównym Deptaku, będą czekać dokładnie dezynfekowane pokoje oraz obsługa dbająca o zachowanie najwyższych standardów sanitarnych w całym pensjonacie. Z nami spędzisz bezpieczne wakacje bezpiecznie i bez obaw o swoje zdrowie!

Wróć na bloga