facebook icon
Co ciekawego można zobaczyć w centrum Wisły?

Co ciekawego można zobaczyć w centrum Wisły?

Perła Beskidów oferuje turystom niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. Okolica obfituje zarówno w malownicze górskie szlaki, zachęcające do całodziennych wędrówek, jak i w miejskie atrakcje, które pozwolą dowiedzieć się czegoś więcej o historii regionu oraz osobach ściśle związanych z Wisłą. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najciekawszych (i obowiązkowych!) punktów w centrum miasta, które warto odwiedzić nawet podczas bardzo krótkiego pobytu w naszej pięknej miejscowości.

Poznaj beskidzką kulturę

Beskidy mogą pochwalić się wieloma zabytkami, będącymi pozostałością po wyjątkowej kulturze grupy etnograficznej górali śląskich. W zabytkowym budynku dawnej karczmy z 1794 roku znajduje się kameralne Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego, w którym prezentowane są eksponaty związane z codziennym życiem górali Beskidu Śląskiego, w tym m.in. stroje ludowe, kolekcje malarstwa czy różnego rodzaju narzędzia rolnicze i rzemieślnicze. Na terenie tego niewielkiego muzeum w centrum miasta znajduje się także Enklawa Budownictwa Drewnianego, która powstała w wyniku przeniesienia do Wisły zabytkowych chałup z okolicznych wsi.

Wynajmując pokój w centrum Wisły, grzech nie skorzystać także z bliskości regionalnych restauracji, które oferują wyśmienite przysmaki kuchni beskidzkiej. Po sytym obiedzie można odpocząć, spacerując po miejskim rynku lub po Parku Kopczyńskiego, który znajduje się nad samym brzegiem Wisły. Jeśli nie goni Cię czas, możesz oddalić się nieco od centrum miasta, aby zobaczyć przepięknie zachowany Pałacyk Myśliwski Habsburgów z 1898 roku.

Wisła miastem sportu

Mimo interesującej historii regionu, wielu turystów nie przybywa do Wisły z powodu zabytków kultury górali śląskich. Wisła jest silnie kojarzona przede wszystkim ze sportami zimowymi. Wszyscy zainteresowani tą tematyką powinni poświęcić chwilę, aby zobaczyć Aleję Gwiazd Sportu przy Placu Hoffa. Aleję tworzy kilka pamiątkowych tablic z nazwiskami wielkich osobistości sportu, w tym Adama Małysza, Przemysława Salety, Piotra Żyły czy Apoloniusza Tajnera.

Pasjonatów skoków narciarskich z pewnością zainteresuje także wyjątkowa figura polskiego skoczka, znajdująca się w Domu Zdrojowym przy wiślańskim deptaku. Na turystów czeka tam 2,5-metrowa figura Adama Małysza wykonana w całości z białej czekolady. Taka nietypowa atrakcja przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, a przy okazji będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zapewniamy, że wizyta w Wiśle będzie dobrze spędzonym czasem i okazją do wypoczynku od codziennych zmartwień. Jeśli chcesz mieć wszystkie wiślańskie atrakcje w zasięgu ręki, skontaktuj się z naszym pensjonatem. Apartamenty Przy Głównym Deptaku czekają na Ciebie!

Wróć na bloga