facebook icon
Czy apartamenty mają gwiazdki? Po czym poznać standard apartamentu?

Czy apartamenty mają gwiazdki? Po czym poznać standard apartamentu?

Przemysł hotelarski intensywnie się rozwija szczególnie na terenach bogatych w atrakcje turystyczne lub przyrodnicze. Hotele oferują elastyczną ofertę, starając się pogodzić cele ekonomiczne ze świadczeniem usług najwyższej jakości zgodnie z zasadami dobrego hotelarskiego rzemiosła. Obiekty oferujące noclegi różnią się między sobą funkcją, wielkością, standardem oraz docelową grupą klientów.

W klasyfikowaniu hoteli do określonej kategorii powszechnie stosuje się gwiazdki. Im więcej gwiazdek, tym standard obiektu jest wyższy. Gwiazdki są przyznawane za spełnienie ściśle określonych wytycznych, które dotyczą całego obiektu, jak i jego poszczególnych elementów. Istotne są: standard lokalizacji, architektura, wyposażenie, usługi świadczone przez personel, oferta gastronomiczna oraz atrakcje dla gości. Ocenie podlega m.in. wielkość łóżek, rozmiar pokoi czy nawet liczba wieszaków szafie.

Co znajduje się w apartamencie 3-gwiazdkowym?

Nasze kwatery przy głównym deptaku w Wiśle to apartamenty o standardzie 3-gwiazdek. Jest to najpopularniejszy typ hoteli w Polsce, który zapewnia wysoki komfort pobytu bez obciążania gości nadmiernymi kosztami. W Wiśle wynajmujemy pokoje już za 55 zł od osoby. Według kategoryzacji obiektów hotelarskich w apartamentach 3-gwiazdkowych:

  • oferowane są pokoje z łazienką i klimatyzacją, w łazience znajdują się duże ręczniki kąpielowe, kosmetyki i niezbędna akcesoria,

  • w pokoju jest telewizor, telefon, woda butelkowana,

  • usługa sprzątania, wymiany ręczników i pościeli jest standardem,

  • w obiekcie znajduje się restauracja,

  • w cenę wynajmu wliczone jest śniadanie,

  • posiłki mogą być podawane do pokoju przez 18 godz. na dobę.

Wróć na bloga