facebook icon
Czy Wisła to dobry kierunek na letnie wakacje?

Czy Wisła to dobry kierunek na letnie wakacje?

Wisła jest miejscowością o wielu zaletach. Wyróżnia ją przede wszystkim doskonałe położenie geograficzne, którego zasługą są urokliwe krajobrazy i interesująca rzeźba terenu. Zbocza wiślańskich wzniesień cieszą się popularnością szczególnie zimą, kiedy to zamieniają się w stoki narciarskie, tworząc kilometry tras i oferując niezapomniane wrażenia wszystkim przyjezdnym. Ale czy Wisła ma wystarczająco dużo do zaoferowania także latem?

Czy warto wybrać się do niej na urlop w szczycie letniego sezonu? Podpowiadamy!

Zaczęliśmy oferować gościom pokoje w centrum Wisły, ponieważ wierzymy, że jest to idealny kierunek zarówno na zimowe, jak i letnie wyjazdy. Każdy fan aktywnego spędzania czasu odnajdzie w Wiśle coś dla siebie  - i to niezależnie od aury panującej za oknem. Jednak aktywności na świeżym powietrzu cieszą dużo bardziej, kiedy odbywają się przy akompaniamencie szczebioczących ptaków i w promieniach lipcowego słońca. Na plus działa także fakt, że dzień nie kończy się zbyt szybko, więc całodniowe wycieczki w końcu nabierają sensu. Można wtedy w pełni skorzystać z dostępnych szlaków pieszych i rowerowych, wybrać się na spływ kajakiem, pospacerować po mieście czy wsiąść w jedną z kolei linowych prowadzących na szczyty beskidzkich wzniesień.

Aktywne lato w Wiśle

Równie atrakcyjne co stoki narciarskie są także szklaki turystyczne ukryte za kurtynami drzew. Zimą stają się one doskonałymi trasami do narciarstwa biegowego, a latem zachęcają piechurów oraz miłośników dwóch kółek do całodniowych wycieczek.  W okolicach Wisły na turystów czeka aż 19 tras spacerowych i pieszych o różnym stopniu trudności. Trasy spacerowe i rowerowe przeplatają się również ze ścieżkami dydaktycznymi oraz architektonicznymi, które poza pięknymi krajobrazami dodatkowo edukują i poszerzają wiedzę turystów. Szlaki obejmują najbardziej znane zbocza Beskidów, w tym Baranią Górę, Wielką Czantorię czy Wyrch Gościejów. Spośród dostępnych tras można z łatwością wybrać odcinki odpowiednie dla dzieci i mniej zaawansowanych sportsmenów.

Mimo mocy atrakcji w okolicy, osoby zmęczone wędrowaniem po górach nie stracą, decydując się na mniej wymagające wycieczki. Turyści mogą cieszyć się doskonałą pogodą, spacerując wzdłuż Doliny Białej Wisełki lub relaksując się na plaży Jeziora Czerniańskiego. Samo centrum miasta ma również wiele do zaoferowania. Podczas krótkiego spaceru w jego obrębie warto odwiedzić np. Aleję Gwiazd Sportu, Pomnik Źródeł Wisły, Zabytkowy Park Przygód czy Park im. Kopczyńskiego. Gwarantujemy, że lody w na wiślańskim deptaku również będą niezapomnianym (i bardzo przyjemnym) elementem letniego wyjazdu. Pobyt w Wiśle urozmaicą także wizyty w pobliskich skansenach, zabytkach architektonicznych czy galeriach sztuki. Wśród nich najciekawszymi propozycjami są Muzeum im. Andrzeja Podżorskiego, Muzeum Magicznego Realizmu – Ochorowiczówka i Pałacyk Habsburgów. Wszystkie świetnie sprawdzą się jako plan na wypadek deszczowej pogody.

Jeśli szukasz bazy noclegowej w Wiśle, która pozwoli Ci być blisko najważniejszych atrakcji, zarezerwuj pobyt w naszym pensjonacie. Przy dłuższych, letnich pobytach oferujemy doskonałe warunki cenowe. 

Wróć na bloga