facebook icon
Dla ciała i ducha. Plusy wynikające z pobytu w górach.

Dla ciała i ducha. Plusy wynikające z pobytu w górach.

Wyjazd w góry może być doskonałym sposobem na ucieczkę od szarej codzienności. Pozytywne zmęczenie towarzyszące wielogodzinnym, górskim wędrówkom to prawdziwa recepta na skołatane nerwy. Pośród beskidzkich krajobrazów łatwiej jest bowiem wyciszyć myśli i nabrać nowych sił do pracy czy nauki. Spokój można odnaleźć także w kameralnych, górskich miejscowościach, które oferują turystom klimat błogiego odpoczynku niezależnie od pory roku.

 

Coś dla sportowców, coś dla intelektualistów

Z zalet pobytu w górach można czerpać pełnymi garściami, decydując się na nocleg w centrum Wisły. Bliskość ważnych punktów kulturalnych oraz malowniczych szlaków turystycznych sprawia, że serce miasta jest idealną bazą wypadową dla atrakcji o różnym charakterze. Latem fani aktywnego wypoczynku z łatwością dostaną się do najbliższych tras pieszych i rowerowych, a entuzjaści spokojnego spędzania czasu będą mogli wypocząć z książką na szczytach lokalnych wzniesień. Z kolei zimą, z okolic głównego deptaka można szybko dotrzeć do stoków narciarskich lub – wręcz przeciwnie – skorzystać z oferty kulturalnej muzeów i galerii w samym centrum miasta. Jeśli nie chcesz ograniczać się podczas swoich wakacji i planujesz wykorzystać pełen potencjał wyjazdu, wynajmij pokój w naszym pensjonacie. Z Apartamentów przy Głównym Deptaku będziesz blisko najważniejszych atrakcji regionu nie tylko latem, ale także zimą.

 

W górach bliżej natury

Największym plusem górskich wycieczek jest kontakt z przyrodą. Na co dzień mało kto z nas ma szansę cieszyć się krystalicznie czystym powietrzem, śpiewem ptaków oraz otoczeniem licznych gatunków roślin, więc tydzień wśród górskiej flory i fauny może być miłą odmianą. W górach z bliskości natury można korzystać zarówno w sposób aktywny, jak i bierny. W Beskidach na turystów czekają kilometry szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności, które zimą przekształcane są w narciarskie trasy biegowe lub zjazdowe. Długie spacery szlakami turystycznymi będą doskonałą terapią zarówno dla duszy, jak i dla ciała – szczególnie, jeśli na stałe mieszka się na terenach intensywnie zurbanizowanych, w których kontaktu z przyrodą po prostu brakuje. Pozytywne zmęczenie poskutkuje porządnym zastrzykiem endorfin, a czas spędzony na łonie natury pomoże dotlenić mózg i poprawić koncentrację.

Bliżej górskiej flory i fauny można znaleźć się także nie pokonując kilometrów tras pieszych. O każdej porze roku popularne ośrodki górskie oferują wiele kolejek liniowych, które zabierają turystów na szczyty najważniejszych wzniesień. Stamtąd można w spokoju delektować się piękną pogodą i zapierającymi dech w piersiach widokami dolin. Fani kontemplacji natury znajdą coś dla siebie również podczas krótkich spacerów brzegiem rzek lub parkami miejskimi.

 

Regeneracja w Perle Beskidów

Niezależnie od tego, jaką formę wypoczynku wybierzesz, pobyt w górach będzie czasem na odpoczynek od codziennych zmartwień. Po dniu spędzonym na łonie natury możesz zregenerować swoje siły w jednym z naszych komfortowych apartamentów. Do dyspozycji naszych gości są przestronne pokoje o podwyższonym standardzie, wyposażone w klimatyzację, prywatną łazienkę oraz dostęp do szybkiego internetu. Nasi klienci mogą korzystać także z części wspólnych w obiekcie, czyli kuchni, jadalni oraz przeszklonego tarasu. Dzięki takim udogodnieniom urlop w górach będzie prawdziwym wytchnieniem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Wróć na bloga