facebook icon
Dlaczego Polacy wyjeżdżający na wakacje coraz częściej kwaterują się w apartamentach?

Dlaczego Polacy wyjeżdżający na wakacje coraz częściej kwaterują się w apartamentach?

Jedną z pierwszych czynności, którymi trzeba się zająć, planujący wyjazd wakacyjny, jest rezerwacja noclegu. Po wybraniu kierunku na urlop przychodzi czas na zapoznanie się z ofertą baz noclegowych. Jeszcze jakiś czas temu największą popularnością cieszyły się hotele. Jednak obecnie Polacy coraz częściej decydują się na wynajem apartamentu. Z czego wynika ten trend?

Więcej miejsca za niższą cenę 

Wakacyjny wyjazd w kilka osób wiąże się z potrzebą większej przestrzeni noclegowej. W przypadku hotelu niezbędne jest wówczas wynajęcie kilku pokoi, w których często nie ma zbyt dużo miejsca. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest wynajem apartamentu. Goście naszych kwater w Wiśle często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ w apartamencie znajduje się o wiele więcej miejsca – takie bazy noclegowe często są wyposażone w osobną sypialnię i wspólny salon. Najczęściej Goście mają do dyspozycji również dobrze wyposażoną kuchnię oraz łazienkę.

W praktyce oznacza to, że standard pozwala nie tylko na komfortowy odpoczynek, ale również przygotowywanie posiłków czy zorganizowanie przyjęcia dla najbliższych. Nie sposób nie wspomnieć też o niższej cenie. Wynajmując apartament, można zaoszczędzić nawet połowę ceny w porównaniu do pokojów hotelowych. Dzięki temu wiele osób pozwala sobie wówczas na odwiedzenie większej liczby atrakcji turystycznych.

Jakie są inne korzyści wynikające z wynajęcia apartamentu? 

Istnieje wiele powodów, dla których wynajem apartamentu na wakacje cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Taka baza noclegowa zapewnia bowiem dużą prywatność i rodzinną atmosferę, co sprzyja odpoczynkowi z rodziną czy grupą przyjaciół. Warto też wspomnieć o braku sąsiadów, którzy bywają uciążliwi w przypadku nocowania w hotelu. Ponadto możliwość korzystania ze sprzętów AGD wpływa na komfort i swobodę. Często zdarza się też tak, że apartamenty są lepiej zlokalizowane.

Na przykład Goście naszych pokoi w Wiśle mogą się szybko przemieścić do najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście, ponieważ kwatery są położone w centrum. Podsumowując, popularność apartamentów wśród polskich turystów jest podyktowana kilkoma kwestiami. Przede wszystkim są stosunkowo niedrogie, zapewniają dużą przestrzeń, w której można spędzić czas z całą rodziną, czując się jak w domu, a do tego często są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach.

Wróć na bloga