facebook icon
Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w centrum Wisły?

Dlaczego warto zdecydować się na nocleg w centrum Wisły?

Warunki jakie panują w Wiśle przyciągają tu co roku wielu narciarzy, turystów pieszych i rowerzystów. Atmosfera kurortu górskiego przyciąga też sporo osób, które po prostu szukają wypoczynku w pięknym otoczeniu. Znaleźć u nas można bardzo dużo atrakcji, które zlokalizowane są na dość rozległym terenie. Dlatego warto poszukać sobie noclegów w centrum miasteczka i stąd ruszać na szlaki, stoki lub do miejsc, które oferują niezapomniane przeżycia.

Wisła uchodzi za jedną z najpiękniejszych górskich miejscowości w Polsce. Nazywana jest Perłą Beskidów i łączy w sobie uroki małego miasteczka z naturalnym pięknem przyrody. O specyfice naszego kurortu decyduje położenie między kilkoma sporymi masywami górskimi porośniętymi gęstym lasem, a domy, hotele i pensjonaty są rozłożone u ich podnóży. Miejscowość rozciąga się na sporym obszarze – mamy niewiele mniejszą powierzchnię niż Bielsko-Biała, ale jesteśmy w zasadzie rozbici na kilka oddzielnych, małych osad połączonych czasem tylko jedną nitką drogi. Ta specyfika powoduje, że wielu naszych gości decyduje się na zamieszkanie w centrum, a nawet szuka kwater przy głównym deptaku w Wiśle i stąd rusza na zwiedzanie innych fragmentów kurortu lub na szlaki turystyczne czy stoki narciarskie.

Gastronomia, sklepy, atrakcje

Mieszkanie w centrum Wisły ma wiele zalet dla naszych gości, bo to tu przede wszystkim koncentruje się życie miasteczka. Przy Rynku i spacerowej ulicy 3 Maja znajduje się najwięcej restauracji i barów, w których dominuje oczywiście regionalna kuchnia góralska, ale coraz więcej jest miejsc specjalizujących się w potrawach pochodzących z Azji czy znad Morza Śródziemnego. Rozkładają się tu także stoiska street food z szybkimi daniami podawanymi do ręki. Natomiast osoby, które decydują się przygotowywać posiłki we własnym zakresie, znajdą tu najlepiej zaopatrzone i najdłużej działające sklepy.

Tu ustawiają swoje stragany także lokalni artyści ludowi, rzemieślnicy czy producenci góralskich specjałów do jedzenia. Czasem na Rynku i w okolicy urządzane są jarmarki, które cieszą się wśród przyjezdnych ogromną popularnością. W amfiteatrze położonym po sąsiedzku odbywają się wtedy koncerty, występy lokalnych twórców, a nawet gwiazd znanych z telewizji.

Główny deptak jest także wspaniałym miejscem spacerowym i spotkań np. ze znajomymi ze stoków. Tuż obok przepływa Królowa Polskich Rzek, która u nas ma jeszcze charakter uroczego potoku górskiego. Nad jej brzegiem rozciąga się piękny Park Kopczyńskiego z długim Bulwarem Księżycowym biegnącym wzdłuż nurtu Wisły. Deptak, rynek, park, bulwar i Wisła przyciągają do centrum wiele osób, które chcą spędzić miłe chwile odpoczynku w przerwie od górskich wypraw czy zjazdów narciarskich.

Miejsce dla narciarzy i turystów

Zakwaterowania w apartamencie czy pensjonacie położonym w samym centrum Wisły szukają bardzo często narciarze i turyści piesi. Mieszkanie w sercu kurortu ułatwia im dotarcie do różnych stacji z wyciągami lub na szlaki górskie. W naszym miasteczku znajduje się kilkanaście nowoczesnych i prowadzonych na wysokim poziomie stacji narciarskich. Wielu miłośników zjazdów podczas krótkich pobytów w naszym kurorcie chce spróbować swoich sił w dwóch, trzech miejscach, a czasem nawet codziennie wybierają inne stoki. Dotarcie do ośrodków jest dla nich najłatwiejsze, gdy mieszkawłaśnie w samym centrum. Zresztą do jednej ze stacji – Skolnity – można z głównego deptaku w zasadzie pójść pieszo, ponieważ znajduje się ona od niego zaledwie o jeden kilometr. Dla narciarzy lubiących zmieniać często trasy korzystne jest wykupienie jednego karnetu, który pozwala na korzystanie z kilkunastu stacji narciarskich nie tylko w Wiśle, ale i w sąsiednim Ustroniu. Wiślański Skipass cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników sportów zimowych odwiedzających nasz kurort.

Środek miasta to także doskonałe miejsce na kwaterę dla turystów pieszych. Wielu z nich preferuje forsowne wycieczki na okoliczne szczyty, ale po marszu chce wracać do swojego miejsca zakwaterowania w sercu miasteczka. Takim osobom sprzyja położenie szlaków w Beskidzie Śląskim – kilka z nich krzyżuje się w centrum naszego kurortu i dlatego można stąd wyruszyć od razu w drogę na okoliczne szczyty. Wiele piechurów woli jednak pierwszy fragment drogi pokonać środkami komunikacji publicznej i dopiero od wybranego przystanku wyruszyć pieszo w drogę. Mają wtedy więcej szlaków w swoim zasięgu. Dla nich korzystne jest mieszkanie w okolicy stacji kolejowej i przystanków autobusowych, a z centrum Wisły mają najlepszy wybór połączeń.

 

 

Wróć na bloga