facebook icon
Do Wisły samochodem. A co z parkingiem?

Do Wisły samochodem. A co z parkingiem?

Do Wisły można dostać się pociągiem PKP Intercity, Koleją Śląską, a nawet samolotem, chociaż najbliższe lotniska: Katowice Pyrzowice i Kraków Balice znajdują się odpowiednio 124 km i 141 km od miasta. Najwygodniej jednak wybrać własny pojazd. Jeśli zamierzasz udać się do Wisły samochodem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, gdzie zaparkować, aby mieć jak najbliżej do wszystkich największych atrakcji tego miasta.

Parkingi miejskie w Wiśle

W Wiśle mieszkańcy i turyści mogą korzystać z 20 parkingów, płatnych i bezpłatnych. Jeśli zarezerwowałeś nocleg w centrum Wisły w pobliżu znajdują się 4 parkingi w odległości od ok. 30 do 400 m od deptaka:

  • parking przy ul. Kolejowej 2,
  • parking Przy Świerku,
  • parking dla osób niepełnosprawnych przy sklepie Lewiatan na ul. B. Prusa 6,
  • parking Za Torami przy ul. Towarowej.

Wybranie jednego z nich to najlepszy wybór, aby pozwiedzać okolicę. Warto wiedzieć, że parkomaty zazwyczaj nie przyjmują banknotów, ani nie oferują płatności kartą. Płatne parkingi najczęściej też wymagają uiszczenia opłaty za całą godzinę, warto więc mieć tego świadomość, zanim zaparkujesz. Aby nie mieć problemu z zaparkowaniem, dobrym pomysłem jest również zapytanie w recepcji hotelu lub pensjonatu o dostępne miejsca parkingowe i ewentualne płatności.

Bezpłatna aplikacja z informacjami o Wiśle

Udogodnieniem dla turystów i mieszkańców Wisły jest aplikacja BLISKO. Po jej zainstalowaniu użytkownik otrzymuje powiadomienia o jakości powietrza, wyłączeniach prądu, alertach meteorologicznych, utrudnieniach na drogach, wydarzeniach, imprezach. Instalacja informatora jest bezpłatna i trwa kilkanaście sekund. Dzięki niej łatwiej korzystać z wiślańskich atrakcji i zaplanować pobyt w Beskidzie Śląskim.

Wróć na bloga