facebook icon
Ferie zimowe w Wiśle. Top 4 miejsc, które musisz odwiedzić

Ferie zimowe w Wiśle. Top 4 miejsc, które musisz odwiedzić

Wisła oferuje wiele atrakcji dostępnych przez cały rok. Największe zainteresowanie miejscowością i okolicą, a zatem najwięcej turystów można tu spotkać podczas wakacji i ferii zimowych. Z racji tego, że miasto jest położone w górach, a góry to idealne miejsce na spędzenie ferii zimowych, podpowiemy dzisiaj, jakie miejsca musisz odwiedzić, będąc w Wiśle.

Skocznia Adama Małysza

Osobą najbardziej kojarzoną z Wisłą jest jeden z najpopularniejszych polskich sportowców – Adam Małysz. To właśnie w Wiśle znajduje się skocznia jego imienia. Znajduje się przy samej drodze, przez co bardzo łatwo do niej trafić.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu jest usytuowana w samym centrum miasta w pobliżu kwater przy deptaku w Wiśle. To miejsce, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. Wśród znajdujących się tam tablic można znaleźć nazwiska największych gwiazd polskiego sportu – w tym oczywiście nazwisko samego Adama Małysza.

Dom Zdrojowy

Wisła jest miejscowością uzdrowiskową. Interesującym punktem na mapie Wisły jest Dom Zdrojowy wzniesiony w latach trzydziestych XX wieku. Budynek znajduje się w centrum miasta, a jedną z jego największych atrakcji jest pomnik Adama Małysza wykonany z białej czekolady. Czy jakieś miasto w Polsce może się poszczycić figurą sportowca z wedlowskiej czekolady? Przypuszczamy, że nie. Zapraszamy do obejrzenia jej osobiście.

Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle

Pałacyk Myśliwski został wzniesiony w lasach Beskidu Śląskiego w latach 1897-1898. W 1985 r. został przeniesiony do centrum Wisły i aktualnie służy jako miejscowy oddział PTTK. Ze względu na swoje drewnianą, historyczną konstrukcję wyróżnia się na tle innych budynków i stanowi miejscową atrakcję turystyczną.

Wróć na bloga