facebook icon
Jak komfortowo wypoczywać w górach, będąc osobą niepalącą?

Jak komfortowo wypoczywać w górach, będąc osobą niepalącą?

Wakacje w górach to wytchnienie dla zmęczonych miastem płuc. Świeże powietrze, otoczenie drzew i ogólna bliskość natury sprawiają, że osoby przybywające do Wisły po raz pierwszy od wielu miesięcy mogą odetchnąć pełną piersią. Niestety, towarzysząca górskim spacerom euforia może skończyć się na krótko po powrocie do miejsca noclegowego.

Powodem tego nagłego rozczarowania jest często dym papierosowy, który unosi się po pomieszczeniach lub na zewnątrz budynku, powodując uczucie dyskomfortu u osób niepalących. Chcąc uniknąć kontaktu ze szkodliwymi substancjami smolistymi, goście muszą rezygnować z przebywania w częściach wspólnych i uciekać do swoich pokojów, skąd często trudniej w pełni cieszyć się urlopem.

W naszych Apartamentach Przy Głównym Deptaku doskonale rozumiemy punkt widzenia osób, które stronią od dymu. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić im komfortowe warunki zarówno w pokojach w centrum Wisły, jak i na terenie całego pensjonatu. Wierzymy, że obopólny szacunek ze strony palących i niepalących oraz jasno wytyczone strefy wolne od dymu są podstawą, dzięki której wakacje mogą przebiegać w sposób bezproblemowy dla wszystkich gości. Regulamin naszych apartamentów dodatkowo reguluje tę kwestię, stojąc na straży komfortu obu grup klientów.

 

Komfortowa przestrzeń dla niepalących

W trosce o obecnych oraz przyszłych klientów wszystkie apartamenty w pensjonacie są strefami wolnymi od dymu – o czym informujemy w regulaminie ośrodka oraz bezpośrednio przed przekazaniem kluczy. Nasza decyzja wynika przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Kwatery są wyposażone w wiele łatwopalnych elementów – zasłony, wykładzina, pościele i drewniane meble, które mogą niepostrzeżenie zająć się iskrą. Ponadto, dym papierosowy pozostaje w pokoju na długo po opuszczeniu Wisły przez jego mieszkańców, co wpływa na poczucie komfortu kolejnych gości tego apartamentu. Palenie w pokojach jest więc surowo zabronione, a próba złamania tego podpunktu regulaminu może skutkować uruchomieniem alarmu przeciwpożarowego i dalszymi nieprzyjemnościami związanymi np. z ewakuacją obiektu.

Zakaz palenia obejmuje także wszystkie części wspólne w obiekcie. Chcemy, aby każdy gość czuł się komfortowo we współdzielonej przestrzeni. Taras czy jadalnia muszą miejscem, w którym bez skrępowania i bez szkody dla zdrowia mogą przebywać zarówno dorośli, jak i dzieci. To samo dotyczy innych pomieszczeń w pensjonacie np. kuchni i korytarzy, ale te zabezpieczone są dodatkowo czujnikami dymu, które mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w całym obiekcie. Zakaz palenia nie obejmuje natomiast zewnętrznych części pensjonatu, na terenie których goście mogą w spokoju zapalić, oddając się rozmowom z przyjaciółmi lub relaksując się w ciszy.

Jeśli jako osoba niepaląca chcesz cieszyć się komfortowym pobytem w górach, zarezerwuj apartament, który zagwarantuje Ci przestrzeń wolną od dymu. W Apartamentach Przy Głównym Deptaku zatroszczymy się o to, by zapach papierosów oraz szkodliwe substancje nie zmąciły błogiej atmosfery Twojego urlopu. 

Wróć na bloga