facebook icon
Jak rozwinęła się infrastruktura turystyczba w Wiśle na przestrzeni lat?

Jak rozwinęła się infrastruktura turystyczba w Wiśle na przestrzeni lat?

W Wiśle funkcjonuje duża liczba wyciągów narciarskich i kolei linowych. Przyjezdni mogą również korzystać z ogromnej bazy noclegowej i gastronomicznej. Obiekty dysponują wyciągami talerzykowymi/orczykowymi oraz krzesełkowymi i mają nawet do 5. tras. Obecnie na terenie Wisły działa 14 wyciągów narciarskich i kolei linowych. Kolejny element infrastruktury turystycznej to baza gastronomiczna. W tym przypadku turyści również nie powinni narzekać. W 7. dzielnicach miasta działa 51 restauracji, karczm regionalnych, cukierni, fast foodów, pizzerii, barów, pubów i smażalni ryb. Jedną z bardziej znanych jest Restauracja „Polka” Magdy Gessler.

Pora na przyjrzenie się kwaterom w Wiśle. Baza noclegowa jest jeszcze bardziej rozbudowana niż oferta restauracyjna, bo liczy niemal 500 obiektów! Wille, rezydencje, gościńce, apartamenty, motele, zajazdy, domki, pokoje prywatne, ośrodki wypoczynkowe, hotele, pola namiotowe, agroturystyka — goście mają w czym wybierać.

Zniżki na atrakcje w Wiśle

Turyści odwiedzający Wisłę mogą liczyć na promocyjne ceny konkretnych atrakcji turystycznych. Wystarczy uiścić opłatę miejscową, która od stycznia 2021 r. wynosi 2,50 zł za dobę pobytu, aby otrzymać zniżki. Karty rabatowe wydają podmioty oferujące pobyt w Wiśle W całorocznej akcji rabatowej „Wisła, Ustroń… zostaję dłużej — dostaję więcej” bierze obecnie udział 16 obiektów i atrakcji turystycznych. 15% rabat oferuje m.in.:

  • Wiślański Skipass (zimą),

  • Skolnity Ski & Bike — bilety na kolej linową w okresie letnim

  • Kuligi Doliną Gościejową i przejazdy bryczką — całorocznie,

  • Wiślańska Ciuchcia i Ciuchcia Martusia — całorocznie.

Bilet wstępu na Baseny w Wiśle jest objęty zniżką 20%. 

Wróć na bloga