facebook icon
Jak zaplanować pobyt w Wiśle w tzw. sezonie wysokim?

Jak zaplanować pobyt w Wiśle w tzw. sezonie wysokim?

Urokliwa górska miejscowość Wisła, położona w województwie śląskim, jest popularnym miejscem dla turystów, którzy chcą poznać piękną przyrodę, bogatą kulturę i wyjątkowe atrakcje.

Najlepszy czas na wizytę w Wiśle

Najlepszym czasem na odwiedzenie Wisły w sezonie wysokim jest okres od końca czerwca do połowy sierpnia. To właśnie wtedy pogoda jest najprzyjemniejsza, a dni najdłuższe. Temperatura w tym czasie zazwyczaj waha się od 18-25°C. Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwego piękna Wisły w sezonie wysokim, zaplanuj swoją podróż na koniec lipca lub początek sierpnia.

Gdzie się zatrzymać w Wiśle w sezonie wysokim?

Jeśli chodzi o zakwaterowanie w Wiśle w sezonie wysokim, jest wiele dostępnych opcji. Od przytulnych pensjonatów po luksusowe hotele, każdy znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na nocleg przy deptaku w Wiśle albo poszukać bardziej odosobnionych kwater. Dla tych, którzy wolą większy kontakt z przyrodą, w całej okolicy są dostępne kempingi. Jeśli oczekujesz bardziej luksusowego pobytu, w pobliżu centrum miasta jest również kilka 5-gwiazdkowych hoteli.

Atrakcje w Wiśle w sezonie wysokim

Wisła ma mnóstwo zajęć i atrakcji, którymi można się cieszyć w sezonie wysokim. Od pieszych i rowerowych szlaków turystycznych po wydarzenia kulturalne i festiwale, jest z czego wybierać. Z pewnością warto wziąć udział w popularnych letnich wydarzeniach, takich jak Tydzień Kultury Beskidzkiej organizowany na przełomie lipca i sierpnia, Puzzle Kultury — Festiwal Sztuki Ulicznej, Festiwal Sera czy Wiślańskie Dożynki i Święto Miodu. Istnieje również wiele możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu: spływy kajakowe czy podziwianie okolicy z kolei linowych.

Wróć na bloga