facebook icon
Jaki moment jest najlepszy na rezerwację apartamentu w górach?

Jaki moment jest najlepszy na rezerwację apartamentu w górach?

Wyjazd w góry to częsty pomysł na spędzenie urlopu wielu Polaków. Takie miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem o każdej porze roku – odpowiednie przygotowanie sprawia, że można się udać na szlaki zarówno w lecie, jak i w okresie, w którym panują mrozy. Ze względu na duże zainteresowanie górskimi kurortami czasami zdarza się tak, że turyści mają problemy ze znalezieniem bazy noclegowej. O ile wcześniej warto zarezerwować apartament w górach, aby uniknąć tego problemu?

Czy apartament w górach można wynająć w dowolnym momencie? 

Decydując się na wyjazd w góry, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Mowa tutaj nie tylko o zaopatrzeniu się w wygodne buty trekkingowe czy ubrania adekwatne do pogody, ale również wyborze noclegu, który będzie się znajdował w dogodnej lokalizacji. Dodatkowo wielu osobom zależy też na tym, aby kwatera w Wiśle czy innym mieście była dostępna w atrakcyjnej cenie. Im bliżej wyjazdu szukamy noclegu, tym droższe i mniej atrakcyjne oferty są dostępne. Właśnie dlatego dobrze rozejrzeć się za apartamentami w górach już w momencie poznania terminu urlopu.

Takie praktyki pozwolą na znalezienie pokoju adekwatnego do indywidualnych potrzeb oraz nie przepłacić. Czasami zdarza się tak, że pomysł o wyjeździe na weekend w góry przychodzi do głowy spontanicznie. Wówczas warto przejrzeć strony internetowe baz noclegowych albo wykonać kilka telefonów – jeśli wycieczka jest planowana poza szczytem sezonu, istnieje spore prawdopodobieństwo, że uda się zarezerwować wolny pokój.

Sylwester albo święta w górach? Zarezerwuj nocleg dużo wcześniej! 

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie Sylwestra, świąt albo długich weekendów w górach. Takie praktyki prowadzą do tego, że noclegi są rezerwowane kilka miesięcy, a nawet rok przed wyjazdem. Klienci, którzy pytają nas o wolne pokoje w Wiśle na Sylwestra we wrześniu lub październiku, często dowiadują się, że lista Gości została zamknięta kilka miesięcy wcześniej. Ponadto zbyt późna rezerwacja może skutkować też tym, że najbardziej atrakcyjne miejsca będą już niedostępne. Dobrą praktyką jest zorientowanie się, kiedy dokładnie właściciele apartamentów rozpoczynają zapisy. Rezerwacja bazy noclegowej kilka miesięcy wcześniej pozwala na uniknięcie stresu związanego z poszukiwaniem miejsca na urlop w ostatniej chwili, a często również na zaoszczędzenie nieco gotówki – im bliżej terminu świąt, tym ceny za kwatery często są coraz wyższe.

Wróć na bloga