facebook icon
Jakich zasad należy przestrzegać, wynajmując apartament?

Jakich zasad należy przestrzegać, wynajmując apartament?

Oferta baz noclegowych w Polsce stale się rozwija. Jeszcze jakiś czas temu turyści mieli do dyspozycji wyłącznie hotele. Jednak dziś możliwości jest znacznie więcej. Na popularności zyskują na przykład apartamenty, które zwykle są tańsze, a do tego mają w pełni wyposażoną przestrzeń i gwarantują swobodę i niezależność. Należy jednak pamiętać, że decydując się na takie zakwaterowanie, trzeba przestrzegać pewnych zasad. O jakich regułach mowa?

Rezerwacja, płatność i zameldowanie 

Wiele zasad dotyczących wynajmowania apartamentu na wakacje jest adekwatnych do tych, których trzeba przestrzegać w przypadku bukowania hotelu. Jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście rezerwacja. Jest to szczególnie ważne w przypadku obiektów znajdujących się w miastach turystycznych. Na przykład nasze pokoje w centrum Wisły są szczególnie oblegane w okresie wakacyjnym. Właśnie dlatego warto zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej i dokonać rezerwacji dogodną dla siebie metodą:

- mailowo,

- telefonicznie,

- za pomocą strony internetowej.

Dodatkowo niektóre obiekty oczekują również wpłacenia zadatku, który jest zabezpieczeniem na wypadek nagłej rezygnacji z wyjazdu bez uprzedniego poinformowania obiektu. Zmiana rezerwacji jest z kolei możliwa wyłącznie w porozumieniu z wybranym ośrodkiem. Kolejną kwestią są godziny zameldowania i wymeldowania. W tym przypadku również mamy do czynienia z zasadami, które są analogiczne do tych panujących w hotelach. Większość apartamentów rozpoczyna dobę o godzinie 16, a kończy o 10, co warto mieć na uwadze, planując rozpoczęcie podróży oraz opuszczenie miejsca pobytu.

Jakie inne zasady obowiązują podczas wynajmu apartamentu? 

Zasady, których należy przestrzegać podczas wynajmowania apartamentu, są uzależnione od regulaminu przygotowanego przez konkretny obiekt. Nie inaczej jest w przypadku naszych kwater w Wiśle. Jedną z częściej pojawiających się zasad jest konieczność przestrzegania ciszy nocnej pomiędzy godziną 22 a 6 rano, aby nie przeszkadzać innym gościom. Do popularnych reguł obowiązujących w apartamentach na wynajem możemy zaliczyć również:

- zakaz palenia papierosów,

- zabezpieczenie lokalu podczas nieobecności poprzez zamknięcie okien i drzwi,

- przestrzeganie zasad przeciwpożarowych i innych zasad bezpieczeństwa,

- ponoszenie odpowiedzialności za powierzone klucze,

- użytkowanie wyposażenia zgodnie z jego przeznaczeniem,

- przebywanie w apartamencie liczby osób uzgodnionej wcześniej z wynajmującym.

Wróć na bloga