facebook icon
Jakie atrakcje oczekują na turystów przechadzających się po deptaku w Wiśle?

Jakie atrakcje oczekują na turystów przechadzających się po deptaku w Wiśle?

Wisła to bardzo urokliwe miasto położone u stóp Baraniej Góry, w dolinie rzeki Wisły. To właśnie tutaj swoje źródła ma najdłuższa rzeka Polski. Wisła jest bardzo popularna nie tylko ze względu na to, że właśnie tutaj urodził się jeden z najpopularniejszych Polaków – Adam Małysz. To bowiem właśnie tutaj znajduje się jedno z najsłynniejszych uzdrowisk nie tylko w woj. śląskim, ale również w całej Polsce. Jednym z głównych punktów do odwiedzenia w Wiśle jest jej deptak.

Deptak w Wiśle

Długość deptaku w Wiśle to blisko 700 m. Ciągnie się on na całej długości ulicy 1 Maja. Zaczyna się pod Pomnikiem Źródeł Wisły, a kończy na styku ulic 1 Maja i Kolejowej. Spacerując po nim w okresie letnim lub zimowym, czyli podczas szczytów sezonów, należy mieć na uwadze dużą liczbę turystów, gdyż jest to bardzo popularne miejsce na mapie całego miasta.

Muzeum Beskidzkie i Aleja Gwiazd Sportu...

Jeśli zarezerwowałeś nocleg przy głównym deptaku w Wiśle to świetna okazja, aby się zrelaksować, zjeść smaczny obiadu lub pójść na wieczorny spacer. Znajdziesz tu mnóstwo urokliwych kawiarni, a także restauracji i sklepików z pamiątkami. Dzięki specjalnemu oświetleniu deptak w godzinach nocnych i wieczornych nabiera niezwykle romantycznego i urokliwego klimatu. Bardzo dobrze widać z niego okoliczne góry, dzięki czemu można podziwiać prawdziwie górską scenerię o każdej porze roku. Spacerując deptakiem, można podziwiać imponujący zabytkowy kościół ewangelicki im. Ap. Piotra i Pawła, następnie mieszczące się w budynku VIII w. karczmy – Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego. Jedną z największych atrakcji jest Aleja Gwiazd Sportu, gdzie można znaleźć wiele nazwisk polskich sportowców.

Wróć na bloga