facebook icon
Jakie kryteria formalne należy spełnić, by wynająć apartament w górach?

Jakie kryteria formalne należy spełnić, by wynająć apartament w górach?

Wynajęcie noclegów w apartamentach zlokalizowanych w górach jest dziś banalnie proste. Cała procedura rezerwacji zajmuje zaledwie dwie-trzy minuty i wszystko odbywa się przez internet, choć można zrobić to także telefonicznie. Również tą samą drogą zdobywa się przedtem wszystkie informacje na temat warunków, ceny czy atrakcji w okolicy. Na to warto poświęcić jednak więcej czasu, aby znaleźć kwatery najlepiej odpowiadające wymaganiom podróżnych.

Samodzielne podróżowanie i organizowanie wyjazdów urlopowych na własną rękę staje się coraz popularniejsze. Jeszcze nie tak dawno temu wśród Polaków dominowały wyjazdy zorganizowane, dziś zupełnie się to zmieniło. Wyraźnie obrazują to wyniki badań z 2019 r. zleconych przez Diners Club, instytucji sprawdzającej zachowania finansowe w naszym kraju.

  • Ponad 60 proc. osób zadeklarowało, że wybierając się w podróż lub na wypoczynek, zamierza samodzielnie przeprowadzić wszystkie formalności.

  • Prawie 20 proc. Polaków chciało wyjechać na urlop czy wakacje zorganizowane przez rodzinę czy przyjaciół.

  • Tylko 18 proc. naszych rodaków zamierzało wykupić wycieczkę lub wczasy w biurze podróży czy innej organizacji turystycznej.

Jedną z najważniejszych przyczyn takiej zmiany postaw były oczywiście względy finansowe i oszczędności jakie daje podróżowanie na własną rękę w porównaniu z cenami oferowanymi przez biura podróży. Jednak duże znaczenia miała też rewolucja w dostępie do informacji, łatwiejsze sposoby wyszukiwania ofert bezpośrednich czy uproszczenia w kontaktowaniu się z przedstawicielami branży turystycznej.

Łatwa droga do znalezienia apartamentu w górach

Przeszukiwanie internetu w celu znalezienia ciekawych miejsc noclegowych, tańszych biletów, ułatwień w dostępie do atrakcji stało się pasją dużego grona osób i dla wielu z nich stało się impulsem do podróżowania. Penetrowanie internetu i porównywanie ofert z różnych stron jest wciągającym zajęciem. W zasadzie każda oferta – od największych hoteli po pojedynczą kwaterę prywatną – jest dziś prezentowana w sieci. W ten sposób powstała ogromna baza informacji o miejscach noclegowych w każdym zakątku świata. Większość z tych punktów ogłasza się także na specjalistycznych portalach ułatwiających poszukiwanie kwater.

Turyści szukających miejsc do spania na czas pobytu w górach najczęściej korzystają z ogólnych wyszukiwarek internetowych. Po wpisanie w okienko podstawowych wyrażeń np. „noclegi w centrum Wisły” czy „pokój dla dwóch osób w Zakopanem” pokazują się tysiące wyników, z których warto zapoznać się z przynajmniej z kilkoma, jeśli nie kilkudziesięcioma pierwszymi na liście. Interesujące wyniki da również poszukiwanie apartamentów czy innych kwater poprzez specjalne serwisy oferujące dostęp do miejsc noclegowych, np. airbnb.pl czy booking.com. Przedstawiana przez nie lista ofert z najważniejszych miejscach turystycznych jest ogromna. Poza tym organizują one czasem także ciekawe promocje cenowe, więc zapoznanie się z bazą pokoi może okazać się również korzystne pod tym względem. Wiele osób wymienia także jako ich zaletę łatwość w przeprowadziu się rozliczenia oraz oferowane liczne udogodnienia dla turystów.

W jaki sposób wynająć apartament w górach

Po wyszukaniu w internecie najlepszej oferty trzeba wykonać operację rezerwacji wybranych miejsc. Dobrze zorganizowane instytucje oferujące noclegi umożliwiają najczęściej zamawianie pokoi i dokonywanie płatności przez własne strony internetowe. Czynności, które trzeba wykonać, nie są bardziej skomplikowane niż w serwisach airbnb czy booking.com, a więc są bardzo proste.

W odpowiednich rubrykach należy wpisać datę pobytu i liczbę osób, które przyjadą – w tym dzieci (czasami obejmują je zniżki, a nawet całkowite zwolnienie z opłat). System powinien wtedy wskazać propozycje wolnych pokoi: w różnych cenach i z opisami wyposażenia, a niekiedy dołączone są fotografie wnętrz. Po naciśnięciu specjalnej ikony, dokonuje się rezerwacji konkretnego pokoju. Osoba przeprowadzająca tę operację musi najczęściej podać swoje imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu. Z drugiej strony przychodzi do niej potwierdzenie rezerwacji mailem lub sms-em.

Sprawy rozliczeń są regulowane na różne sposoby. Czasem formalności związane z zapłatą można zrealizować już po przyjeździe, czasem wymagana jest wpłata zaliczki lub nawet pełnej kwoty. Przedtem jest jednak określana data, do której można zrezygnować z rezerwacji bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Osoba wynajmująca powinna posiadać konto w banku, z którego można realizować przelewy internetowe lub kartę bankową, z której system sam pobierze należność. Niekiedy firmy czy prywatni właściciele noclegów przyjmują rozliczenia w obcych walutach.

Zapraszamy do apartamentów w Wiśle

Serdecznie zapraszamy do naszych Apartamentów Przy Głównym Deptaku w Wiśle, pięknej miejscowości górskiej położonej w Beskidzie Śląskim. Oferujemy samodzielne pokoje dla dwóch lub więcej osób z własnymi łazienkami. Rezerwacji można dokonać poprzez naszą stronę internetową, procedura rozpoczyna się na zakładce głównej, a cały proces jest banalnie prosty. Nie wymagamy wpłaty zaliczek.

Nasz dom noclegowy znajduje się w samym centrum Wisły, w pobliżu głównego placu i biegnącego przez środek kurortu deptaku. Obok znajduje się wiele lokali gastronomicznych i sklepów. Zachęcamy także do bezpośrednich kontaktów telefonicznych lub przysyłania maili. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

 

 

Wróć na bloga