facebook icon
Jakie standardy musi spełniać pokój noclegowy, by zasłużyć na miano apartamentu?

Jakie standardy musi spełniać pokój noclegowy, by zasłużyć na miano apartamentu?

Osoby poszukujące pokoju hotelowego, biorą pod uwagę wiele różnych kryteriów. Dla jednych liczy się lokalizacja, a dla innych wyposażenie czy cena. Warto również zwrócić uwagę na tych podróżujących, którym szczególnie zależy na jakości bazy noclegowej. Z tego powodu nierzadko decydują się na wynajęcie apartamentu. Wokół pojęcia „apartament” krąży wiele kontrowersji – nie każdy obiekt może być bowiem nazwany w ten sposób. Jak to wygląda w praktyce?

Jakie elementy muszą się znaleźć w apartamencie do wynajęcia? 

Poszukując odpowiedniego miejsca noclegowego, warto wiedzieć, czym się charakteryzuje każdy z dostępnych na rynku obiektów. Osoby, które kontaktują się z nami w sprawie wolnych pokojów w Wiśle, nierzadko pytają, czym różni się apartament od pokoju hotelowego i w jaki sposób można go rozpoznać. Otóż, aby obiekt mógł być nazywany w ten sposób, musi spełniać kilka kryteriów.

Powinny się w nim znaleźć co najmniej dwa pomieszczenia, przy czym jedno ma pełnić funkcję salonu, a drugie sypialni.  Oprócz tego lokal musi być też wyposażony w prywatną łazienkę oraz aneks kuchenny. Należy podkreślić, że nadużyciem jest stosowanie takiego nazewnictwa w przypadku pokojów dwuosobowych, które mają dostęp do Wi-Fi oraz wcześniej wspomnianej prywatnej łazienki.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat apartamentu? 

Wiemy już, czym się charakteryzuje apartament i kiedy lokal do wynajęcia może być nazywany w taki sposób. Oprócz tego dobrze również znać definicję tego miejsca, która mówi o tym, że jest to lokal prywatny bądź cały budynek, który jest przystosowany do wynajmu krótkoterminowego. Poza tym musi też gwarantować Gościom prywatność oraz swobodę. Taka forma noclegu jest bowiem kojarzona przede wszystkim z nieformalną atmosferą. Co więcej, tego rodzaju obiekty najczęściej są luksusowo wykończone, natomiast pomieszczenia, które się w nich znajdują, muszą być w pełni wyposażone, co pozwoli nie tylko na komfortowy odpoczynek, ale również przygotowanie posiłków.

Liczba łóżek nie jest ściśle określona i zależy od preferencji właściciela. Osoby podróżujące doceniają apartamenty przede wszystkim za wspomnianą wcześniej nieformalną atmosferę oraz możliwość spędzania czasu większą liczbą osób albo bezproblemowe zorganizowanie przyjęcia, co nie byłoby możliwe w przypadku pokoju hotelowego.  

Wróć na bloga