facebook icon
Kiedy pobyt w apartamencie opłaca się bardziej niż w hotelu?

Kiedy pobyt w apartamencie opłaca się bardziej niż w hotelu?

Rozwijająca się bujnie sieć apartamentów noclegowych jest dziś poważną konkurencją dla tradycyjnych hoteli. Turyści czy podróżujące rodziny porównują oferty tych miejsc przed wybraniem najlepszej opcji dla siebie. Podstawowe różnice dotyczą warunków zakwaterowania i udogodnień w spędzaniu wolnego czasu. Jednak podstawowym kryterium porównawczym jest cena pobytu w przeliczeniu na jedną osobę. Często wybór apartamentu jest korzystniejszą opcją.

Popularność apartamentów bardzo wzrosła w ostatnich latach, a w ślad za tym poszedł ogromny rozwój sieci tego typu kwater. Wiele podróżujących osób odkryło zalety takich miejsc – warunki pobytu zbliżone do domowych, większą swobodę czy atrakcyjne lokalizacje. Także porównanie cen w wielu przypadkach okazało się korzystne – i nie chodzi tylko o samą opłatę za pokoje, ale szerzej rozumiane spędzanie czasu w atrakcyjnym miejscu za mniejsze pieniądze.

Pokoje dostosowane do potrzeb podróżników

Apartamenty okazały się doskonałą propozycją zwłaszcza dla podróżujących rodzin i grup przyjacielskich. Oferowane pokoje z reguły są dużo większe niż propozycje hoteli w tej samej cenie, a to daje przyjezdnym duże możliwości adaptacji do zastanych warunków. Nikt nie pyta rodziców o liczbę dzieci czy ich wiek. Daje to okazję, aby lepiej rozplanować noclegi – wybrać opcję najlepiej dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny. Okazuje się, że takie rozwiązania często są dla nich także dużo korzystniejsze cenowo.

To samo dotyczy grup przyjacielskich. W pokojach apartamentów może w dobrych warunkach przebywać i nocować więcej osób niż w podobnych pomieszczeniach w hotelach. Z tej możliwości bardzo chętnie korzystają np. podróżnicy organizujący krótkie wypady na zwiedzanie miast czy do atrakcyjnych kurortów turystycznych. W Apartamentach Przy Głównym Deptaku w Wiśle często gościmy grupki przyjezdnych, którzy odwiedzają nas, aby przez dwa-trzy dni zimą pojeździć na nartach lub latem przemierzyć okoliczne szlaki. Wiemy, że w naszych przestronnych kwaterach w centrum Wisły czują się dobrze, bo stwarzają one dobre warunki do realizacji ich celów.

Własna kuchnia lub jedzenie na mieście

Zasadą organizacji apartamentów jest dostęp do samodzielnej kuchni lub aneks kuchenny w pokoju. To ogromna zaleta dla wielu turystów, którzy chcą samodzielnie organizować swoje posiłki. Jest to przede wszystkim duża oszczędność w porównaniu z hotelami, które oferują dania z karty przygotowane przez własnych kucharzy. Samodzielnie zorganizowane śniadania czy obiady z produktów kupionych w lokalnym sklepie to zdecydowanie mniejszy wydatek, a w skali kilkudniowego pobytu nawet małej rodziny różnica jest bardzo duża.

Brak posiłków w cenie pobytu dla wielu turystów oznacza większą swobodę. Mogą sami wybierać miejsca żywienia – wypić kawę i zjeść ciastko w klimatycznej kawiarni na rynku miasteczka czy próbować dań w różnych restauracjach specjalizujących się w potrawach orientalnych, śródziemnomorskich czy dalekowschodnich. A osoby o ograniczonym budżecie mogą szukać tańszych propozycji – barów czy punktów street food. Atrakcyjne turystycznie miejscowości oferują bardzo szeroki wybór miejsc gastronomicznych o różnych klimatach i standardach, a tej różnorodności nie może dorównać kuchnia nawet najlepszego hotelu. Dla wielu turystów to bogactwo wyboru ma ogromne znaczenie i dlatego często wynajęcie apartamentu to dla nich najlepsze rozwiązanie.

Atrakcyjne położenie apartamentów

Apartamenty są także często bardzo atrakcyjnie położone. Można znaleźć je w centrach dużych miast, przy rynkach w małych miasteczkach czy w bliskim sąsiedztwie atrakcji turystycznych. Budynki, w których się mieszczą, są naturalnie wpisane w miejscową urbanistykę i mieszczą się często w zabytkowych kamienicach czy budynkach o tradycyjnej architekturze.

Zasadą jest lokowanie tego typu kwater w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów. Można je znaleźć przy Rynku w Krakowie, Długim Targu w Gdańsku, a nasze Apartamenty Przy Głównym Deptaku znajdują się w samym sercu Wisły – pięknego kurortu górskiego w Beskidzie Śląskim. Goście cenią sobie mieszkanie w najbliższym sąsiedztwie pereł architektury lub w pobliżu centrów rozrywki. W naszym przypadku zaletą miejsca jest położenie w samym środku kurortu górskiego oraz bliskość stoków narciarskich i szlaków turystycznych. Goście chwalą sobie, że wszystko mają na wyciagnięcie ręki.

Również hotele czasami mogą pochwalić się takim położeniem, ale jest to o wiele rzadsze. Jeśli jednak już to się zdarzy, to najczęściej są to ekskluzywne placówki o najwyższych cenach. Wysokie opłaty są barierą nie do przebycia dla wielu osób. Dlatego apartamenty mogą być dla nich doskonałą alternatywą.

 

 

Wróć na bloga