facebook icon
Moda na noclegi w apartamentach – skąd się wzięła?

Moda na noclegi w apartamentach – skąd się wzięła?

Wynajem apartamentów to coraz bardziej popularna forma spędzania urlopów w naszym kraju. Te luksusowo urządzone, przestrzenne pomieszczenia gwarantują wypoczynek na najwyższym poziomie. Trudno się dziwić, że z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na wynajem apartamentów zamiast wykupowania noclegów w hotelach czy pensjonatach. Przez całe lata Polacy byli zmuszani do spędzania swoich urlopów w mało atrakcyjnych, ciasnych, tandetnych i najczęściej ascetycznie urządzonych pokojach domów wczasowych, dlatego obecnie obserwujemy wyraźny trend wzrostowy wynajmu ekskluzywnych apartamentów, w których urlopy mijają miło i komfortowo.

Jakie są największe zalety noclegów w apartamentach?

Największą zaletą noclegów w apartamentach jest niewątpliwie ich przestrzenność. Większość pokojów hotelowych nawet w renomowanych obiektach charakteryzuje się niewielkim metrażem, przez co czujemy się w nich nieco klaustrofobicznie. Nawet gustownie urządzony pokój hotelowy utrzymywany w nienagannym porządku odznacza się małymi wymiarami. Zazwyczaj mieszczą się w nim jedynie łóżka, stoliki nocne, szafka z telewizorem, szafa na ubrania, fotel, toaleta oraz małe biurko z miejscem do pracy. Wszystko znajduje się na niewielkiej przestrzeni, więc siedząc na łóżku, niemal dotykamy kolanami szafki z telewizorem albo łokciem ściany. Takie mikroskopijne rozmiary sprawiają, że nie chcemy spędzać w naszym pokoju zbyt dużo czasu. Wykorzystujemy więc każdą okazję, aby z niego wyjść.

Spore wymiary apartamentów, aneks kuchenny, duża prywatna łazienka, a często również taras sprawiają, że pobyt w nich przypomina mieszkanie w luksusowym domu. Urlop w apartamencie daje poczucie dużej swobody i wolności. Nie musimy przejmować się hotelową obsługą, która nie będzie nam przeszkadzać, oferując np. usługi sprzątania. Nie będą nam także doskwierać nadmierne hałasy innych gości hotelowych, którzy upojeni alkoholem wracają do swoich pokojów po nocnych imprezach.

Kolejną zaletą apartamentów jest niewątpliwie bezpieczeństwo, jakie zapewniają. Nasze prywatne rzeczy nie są nigdy narażone na kontakt z obcymi osobami, gdyż tylko my mamy klucze do naszego apartamentu, a podczas pobytu nie wchodzi do niego personel sprzątający. Można więc spokojnie zostawić w nim nawet cenne przedmioty, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo. 

Czy apartamenty są drogie?

Mimo iż sama nazwa „apartament” kojarzy się z luksusem i elegancją, to ceny ich wynajmu są często niższe niż koszty pobytu w standardowym hotelu. Jeżeli podróżujemy razem z przyjaciółmi, to wspólny wynajem większego apartamentu może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia. Koszt wynajmu możemy bowiem podzielić na dwa i za jedną noc w szykownym apartamencie zapłacimy mniej niż za noc w zwykłym hotelu.

 

Wróć na bloga