facebook icon
Najlepsze atrakcje turystyczne w pobliżu apartamentów w centrum Wisły

Najlepsze atrakcje turystyczne w pobliżu apartamentów w centrum Wisły

Wisła, piękne miasto położone w Beskidzie Śląskim, to jedno z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Przyciąga turystów nie tylko swoją malowniczą scenerią, ale także bogatą ofertą atrakcji turystycznych.

Co warto zwiedzić w Wiśle?

Wisła to miejsce, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla miłośników przyrody, jak i kultury. Jednym z głównych punktów na mapie turystycznej jest oczywiście źródło rzeki Wisły. Znajduje się ono na zboczu Baraniej Góry, a dojście do niego umożliwiają dobrze oznaczone szlaki turystyczne. Warto wybrać się tam na spacer, aby podziwiać piękno górskiej przyrody i poczuć bliskość najważniejszej rzeki w Polsce.

Kolejnym interesującym miejscem jest Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Ten obszar chroniony obejmuje liczne szlaki turystyczne, rowerowe i narciarskie, które prowadzą przez malownicze doliny i górskie szczyty. Warto wybrać się na wycieczkę do rezerwatu przyrody "Wisła", gdzie można podziwiać okazałe bukowe lasy oraz rzadkie gatunki roślin i zwierząt.

Miłośnicy kultury nie będą zawiedzeni wizytą w Wiśle. Warto odwiedzić Muzeum Beskidzkie, które prezentuje bogatą historię regionu oraz kulturę ludową Beskidów. Również kościół ewangelicko-augsburski z XVIII wieku czy zamek Prezydenta RP z 1929 roku to miejsca, które warto zobaczyć.

Planując przyjazd pamięta również o noclegu – najlepszą opcją są nasz apartamenty w centrum Wisły.

Kiedy warto wybrać na wypoczynek w Wiśle?

Wisła to miejsce, które zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku. Wiosną i latem turyści mogą korzystać z licznych szlaków turystycznych, spacerować po malowniczych dolinach czy uprawiać sporty wodne na rzece Wiśle. 

Jesienią Wisła zachwyca swoją kolorystyką, a spacer po szlakach turystycznych pozwala nacieszyć oczy pięknem przyrody. Warto również wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicznych trasach, które prowadzą przez malownicze krajobrazy.

Zima to oczywiście czas dla miłośników sportów zimowych. W Wiśle i okolicach znajduje się wiele stoków narciarskich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ponadto można skorzystać z tras do biegówki czy snowboardu.

Wróć na bloga