facebook icon
Od czego zależy koszt wynajmu apartamentu w górach?

Od czego zależy koszt wynajmu apartamentu w górach?

Podczas poszukiwań wymarzonego apartamentu w górach można natknąć się na oferty w szerokim przedziale cenowym. Różnice w koszcie wynajmu potrafią sięgać nawet kilkuset złotych za jedną dobę. Najczęściej cena podyktowana jest standardem pokoju, jego wyposażeniem, widokiem z okna oraz udogodnieniami na terenie ośrodka. Nie są to jednak jedyne kryteria wpływające na to, ile będzie kosztował nocleg w danym miejscu. Sprawdź, od czego jeszcze zależy koszt wynajmu apartamentu w górach.

Lokalizacja na piątkę

Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze apartamentu jest jego lokalizacja, która często odpowiada za jego wysoką lub niską cenę. Bazy noclegowe znajdujące się w obrębie popularnych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych są zazwyczaj droższe niż pokoje w mniejszych i mniej znanych miejscowościach. Popyt na noclegi w renomowanych, górskich lokalizacjach jest dużo wyższy nie tylko ze względu na bliskość atrakcji, ale także dlatego, że są one zazwyczaj dobrze skomunikowane z pobliskimi ośrodkami narciarskimi.

To, w jakiej części miasta zlokalizowany jest pensjonat, również wpływa na cenę pobytu. Jako przykład możemy podać oferowane przez nas pokoje w centrum Wisły, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów z całego kraju. Dzięki usytuowaniu pokojów przy głównym deptaku nasi goście zyskują łatwy dostęp do najważniejszych punktów w mieście, pieszych i rowerowych szlaków turystycznych oraz stoków narciarskich. Mimo doskonałej lokalizacji nasze apartamenty można wynająć w rozsądnej cenie: goście odkrywają uroki Wisły za niewielkie pieniądze i także dzięki temu chętnie do nas wracają.

Data oraz czas trwania pobytu

Innym czynnikiem mającym duże znaczenie przy wyznaczaniu ceny apartamentu jest data wyjazdu. W szczycie sezonu turystycznego, czyli od maja do października oraz od grudnia do lutego, koszt wynajmu pokoju w górach jest wyższy niż poza nim. Aby otrzymać jak najlepszą cenę za pobyt w środku lata lub zimy, warto zarezerwować apartament na kilka lub kilkanaście tygodni przed planowanym urlopem.

O koszcie wynajmu może decydować także długość trwania wyjazdu. Przy krótkim, dwudniowym pobycie cena pojedynczego noclegu będzie wyższa niż w przypadku dłuższego kwaterunku. Wynajmując apartament na jedną noc, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami związanymi ze sprzątaniem oraz wymianą niektórych części wyposażenia. Z kolei turyści wybierający apartament na dłuższy okres (na tydzień lub więcej) mogą cieszyć się rabatami oraz obniżoną ceną za dobę.

Jeśli szukasz górskich apartamentów w rozsądnej cenie, skontaktuj się z naszym pensjonatem. Zadbamy o to, aby pobyt był dla Ciebie satysfakcjonujący!

Wróć na bloga