facebook icon
Przegląd stoków narciarskich w Wiśle

Przegląd stoków narciarskich w Wiśle

Beskid Śląski przyciąga rzesze turystów niezależnie od pory roku. Latem jest to oaza dla miłośników pieszych szlaków górskich, natomiast zimą raj dla narciarzy. Jednym z najlepszych kurortów narciarskich w Polsce, jest należące do Beskidu Śląskiego miasteczko Wisła.

Znajdziesz tam blisko 30 stoków, więc zarówno opcje dla tych, którzy dopiero raczkują w świecie narciarskim, jak i wprawionych narciarzy i snowboardzistów. Oto krótki przegląd stoków narciarskich, które znajdziesz w Wiśle:

1.Stoki dla początkujących

Nie od razu Kraków zbudowano! Aby wypuścić się na bardziej strome stoki, trzeba się najpierw dowiedzieć się podstaw. Dlatego też stoki narciarskie w Wiśle oferują wiele ośrodków dla początkujących, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów nauczysz się szusowania od A do Z. Pierwszym z nich jest stacja narciarska Siglany, która posiada dwa wyciągi o długości 250m i 500m. Ponad to, co roku odbywa się tu jedyna w swoim rodzaju impreza: Zjazd na Byle Czym.
Kolejnym stokiem dla początkujących jest Ośrodek Narciarski Klepki położony w Wiśle Malince, który oferuje swoim gościom zarówno wyciągi krzesełkowe, jak i talerzykowe.
Początkujący powinni również odwiedzić stok Pasieki, który jest najmniej tłoczny, a poza tym posiada dodatkową atrakcję w postaci snowtubingu, czyli zjazdu na specjalnych pontonach.

2. Stoki dla średniozaawansowanych

Dla osób, które zdobyły już podstawową wiedzę z zakresu narciarstwa, czy snowboardingu, poleca się Stację Narciarską Skolnity, która jest wyposażona w dwie trasy: niebieską, zwaną również rodzinną oraz czerwoną dla bardziej zaawansowanych. Dodatkowo na niebieskiej trasie przeprowadzana jest akcja „wieczorne sankowanie”, czyli zjazd na sankach, który sprawia ogromną radość nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym gościom.
Jednym z najbardziej obleganych stoków narciarskich w Wiśle jest stok Nowa Osada, który posiada kilka tras zjazdowych, z których najdłuższa, tzw. nartostrada ma aż 1300m! Jest on nieco droższy niż pozostałe, ale za to bardzo dobrze przystosowany i otwarty aż do 22.00.
Idealne dla średniozaawansowanych będą również Stacja Narciarska Cieńków w Wiśle Malince oraz Stacja Narciarska Stok w dolinie Jawornika. Oba stoki posiadają kilka wyciągów zarówno krzesełkowych i talerzykowych, z czego najdłuższe mają po 1000m długości. Na stoku Cieńków niektóre fragmenty tras są bardzo strome, a niektóre wypłaszczone, natomiast trasy na Stoku są jednolite.

3. Stoki dla profesjonalistów

Najbardziej doświadczeni narciarze i snowboardziści z pewnością nie będą nudzić się w Wiśle. Długie i trudne trasy znajdziemy w Stacji Narciarskiej Soszów oraz w jednym z najstarszych ośrodków narciarskich w Wiśle o nazwie Stożek. Warto jednak pamiętać, że Stożek nie posiada oświetlenia, więc jazda możliwa jest jedynie do zmroku.

W trakcie wypadu na narty do Wisły, najlepiej zatrzymać się w kwaterze niedaleko centrum, a zarazem blisko stoku. Miejscem doskonałym zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy, są nasze apartamenty. Można znaleźć tutaj wszelkie wygody, by wypocząć po aktywnym dniu, jednocześnie wciąż pozostając w centrum urokliwego miasta.  Wszystkim osobom planującym pobyt w polskich górach, gorąco polecamy nasze kwatery w centrum Wisły.

Wróć na bloga