facebook icon
Wisła – miejsce, które warto odwiedzić!

Wisła – miejsce, które warto odwiedzić!

Kiedy mówimy o Wiśle, większość z nas ma przed oczami naszego najwybitniejszego skoczka narciarskiego – Adama Małysza. W dzisiejszym wpisie postaramy się Wam przybliżyć, co warto zobaczyć, będąc w Wiśle i dlaczego jest to miejsce godne uwagi.

Wisła to niewielka miejscowość położona na południu Polski w Województwie śląskim. Potocznie bywa nazywana „Perłą Beskidów”. Jest to miejsce, gdzie ma swoje źródło najdłuższa rzeka w Polsce nosząca taką samą nazwę. Warto wybrać się tu z rodziną na kilka dni, zatrzymać się w komfortowych apartamentach i pozwiedzać okolicę.

Atrakcje Wisły:


1. Centrum miasta 

Centrum Wisły tętni życiem o każdej porze roku. To tutaj usytuowany jest uroczy deptak chętnie odwiedzany przez turystów. Można tu kupić pamiątki i smacznie zjeść. Znajduje się tu także figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady!


2. Zabytkowy park przygód i Pomnik Źródeł Wisły

Park ten jest niecodzienny, bo możemy odnaleźć w nim dziesięć zabytkowych budowli, które znajdują się wzdłuż rzeki Wisły. Wszystkie wykonane są z pięknej, szklanej mozaiki. Odnajdziemy tu mozaikową rekonstrukcję Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle, a także Żurawi w Gdańsku. Pomnik Źródeł Wisły to oryginalna fontanna, w której pięć ryb symbolizuje pięć legendarnych źródeł Wisły. Ryby oblewają wodą smukłą dziewczynę spacerującą boso przez łąkę, która reprezentuje rzekę Wisłę.


3. Skocznia Adama Małysza

Jest to obowiązkowy punkt programu dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Za niewielką opłatą możemy wjechać na samą górę wyciągiem. Jest tam zorganizowany punkt widokowy i kawiarnia.


4. Muzeum Magicznego Realizmu

W Willi Ochorowiczówce zostało założone Muzeum Magicznego Realizmu. Jest to jedyna z wielu zbudowanych przez Juliana Ochorowicza willi, która przetrwała do dziś. Był to wybitny naukowiec, myśliciel, doktor filozofii, wynalazca i psycholog. Żył w okresie polskiego pozytywizmu, a dzisiaj w jego willi możemy podziwiać dzieła wielu wybitnych artystów (np. Beksińskiego, Jaśnikowskiego, Setowskiego czy Różalskiego).


5. Rezerwat przyrody „Wisła”

Wisła to także cudowny rezerwat przyrody, w którym znajdziecie imponujący, sztuczny wodospad.


6. Kolej linowa Skolnity

Kolejką linową można dostać się na sam szczyt Sokolnity, a stąd podziwiać wspaniałą panoramę Wisły i okolic. To idealny pomysł na leniwe popołudnie. 

 

Wróć na bloga