facebook icon
Wisła z prespektywy jednośladu. Rowerowe trasy dla początkujących i zaawansowanych

Wisła z prespektywy jednośladu. Rowerowe trasy dla początkujących i zaawansowanych

Zapaleni rowerzyści często szukają coraz to nowszych kolarskich wrażeń. Po przemierzeniu pobliskich terenów jednośladem często przychodzi ochota na większe wyzwania. Ciekawym pomysłem jest niewątpliwie wybranie się rowerem w góry. Jedną z miejscowości, które warto wziąć pod uwagę, jest Wisła, czyli Perła Beskidów. Jakie trasy rowerowe są tutaj dostępne i dla kogo są przeznaczone? Dlaczego warto tu przyjechać?

Trasa rowerowa po Wiśle dla lubiących wyzwania 

Wisła to przepiękne miejsce, które oferuje nie tylko mnóstwo tras do górskiego trekkingu. W tym miejscu znajdą również coś dla siebie miłośnicy jazdy jednośladem. Po znalezieniu noclegu w centrum Wisły można zacząć przemierzać malownicze okolice. Kierunkiem, który warto wziąć pod uwagę, chcąc się zmęczyć, podziwiając niesamowite widoki, jest Babia Góra. Trasa liczy około 42 kilometry, a przejechanie jej zajmuje około 6,5 godziny. Suma podjazdów wynosi 1247 metrów, a zjazdów 1234 metrów.

Podróż rozpoczyna się zjazdem w dół obok wodospadu na Wiśle, jednak następnie trzeba sprostać długiemu podjazdowi asfaltową drogą. Po przemierzeniu pierwszych kilometrów pojawia się kamienista droga, którą należy przemierzać naprzemiennie w górę i w dół. W drodze na szczyt trzeba popchać rowery. Warto jednak się przemęczyć, ponieważ na górze znajduje się wieża widokowa, skąd można podziwiać okolicę. Zjazd również jest bardzo wymagający – trasie towarzyszą duże kamienie, a czasami również wystające korzenie.

Łatwiejsze trasy rowerowe po Wiśle 

Przyjeżdżając na urlop w Beskidach, można wybrać również łatwiejsze trasy rowerowe. Mając komfortową kwaterę w centrum Wisły, gdzie można odpocząć i skorzystać ze SPA, można najpierw oddać się przygodom. Godna uwagi jest trasa rowerowa Wisła Czarne. W tym przypadku dystans wynosi 27 kilometrów, a suma podjazdów to 841 metrów. Najlepiej rozpocząć podróż z parkingu koło nadleśnictwa, a trasa rozpoczyna się drogą szutrową, po czym znajduje się wjazd na betonowe płyty. Pod koniec pojawia się zjazd do zapory i malownicza droga nad zalewem, gdzie można się zatrzymać w punkcie odpoczynkowo-widokowym.

Wróć na bloga